Jedną z podstawowych zalet pianki poliuretanowej jest fakt, że tworzy ona spójną i szczelną warstwę izolacyjną w odróżnieniu od tradycyjnych metod izolacji, gdzie powietrze zbyt swobodnie przemieszcza się między poszczególnymi warstwami. Zastosowanie folii separujących nie rozwiązuje problemu w pełni. Taka sytuacja prowadzi do powstawania różnego rodzaju przedmuchów i skutkuje ucieczką ciepłego powietrza zimą oraz przenikaniem gorącego powietrza latem. Trudno w tym przypadku mówić o komforcie czy też mikroklimacie na poddaszu czy w jakimkolwiek innym ocieplanym obiekcie. Sytuację pogarsza fakt, że tradycyjne metody izolacji nie zawsze pozwalają dotrzeć z izolacją we wszystkie zakamarki, co jest szczególnie kłopotliwe w przypadku ocieplania poddaszy.
Zastosowanie pianki poliuretanowej zapobiega powstawaniu przedmuchów zarówno w samym materiale jaki i wewnątrz samej przegrody. Brak spoin, bardzo dobre przyleganie do niemal każdego rodzaju powierzchni zapobiega powstawaniu przedmuchów i mostków termicznych a w konsekwencji prowadzi do obniżenia rachunków za ogrzewanie i poprawienia komfortu.
Zalety izolacji pianką PUR:
- szczelna i skuteczna izolacja termiczna i akustyczna
- niewielkie obciążenie konstrukcji dachu i ścian
- poprawa właściwości energetycznych budynku
- zminimalizowanie ryzyka błędów podczas układania instalacji,
- brak ograniczeń konstrukcyjnych w budynkach - można skutecznie izolować konstrukcje o różnych kształtach, również obiekty zabytkowe czy sakralne
- odporność na pleśń i grzyby,
- szybkość wykonania - nawet do 300 m² dziennie,
- właściwości samogasnące,
- nie kumuluje ciepła,
- ograniczenie strat ciepła zimą
- ochrona przed przegrzewaniem latem,
- możliwość stosowania dowolne powierzchnie